ZUS nie uznał wypadku przy pracy, co mam dalej robić?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS ZUS nie uznał wypadku przy pracy, co mam dalej robić?

Tagi: 

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  DaBOOM 3 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1067
  Avatar
  matylda
  Uczestnik

  Witam. Co mam robić jeżeli ZUS nie uznał mojego wypadku podczas pracy, w którym poślizgnęłam się i zwichnęłam staw skokowy? Wypadek miał miejsce w pracy. Zwolnienie mialam na 3 miesiace.
  W protokole mam napisane, że było to około godz. 8 czyli o tej której zaczynam pracę.
  Niestety moje koleżanki podały że było to kiedy szłam do pracy. Nikt zdarzenia nie widział tylko słyszał jak w trakcie pracy narzekałam. Pracodawca uznał wypadek przy pracy i tak go zakwalifikował. ZUS mimo to nie chce uznać wypadku przy pracy. Odwołałam się a oni skierowali sprawę do Sądu powołując się na wyrok w sprawie osoby która skończyła pracę i doznała podobnego urazu wychodząc z pracy. Sąd oddalił odwołanie. czy ktoś z Państwa zna wygraną podobną sprawę ?

  #1068
  Avatar
  jarko
  Uczestnik

  Według mnie jest to wypadek w pracy.
  Jeżeli chodzi o zasiłki chorobowe przysługujące poszkodowanemu z tytułu wypadku przy pracy, to są one wypłacane na podstawie przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego przysługuje od pierwszego dnia niezdolności do pracy w wysokości 100% podstawy wymiaru pracy. Zasiłek ten przysługuje poszkodowanemu niezależnie od okresu podlegania ubezpieczeniu.

  #1069
  Avatar
  matylda
  Uczestnik

  Jestem już po pierwszej rozprawie. Nie dostałam żadnego wyroku tylko sędzia powiedział, że mam czekać na wezwanie biegłego lekarza. Co mam zabrać na takie wezwanie ? Jak długo może się ciągnąć taka sprawa? Nawet nie wiem co sąd orzekł…. Czy ktoś z Państwa miał podobną sytuację??

  #1070
  Avatar
  igus
  Uczestnik

  Mialam podobny przypadek Zakład pracy uznal za wypadek w pracy a ZUS nie. Sprawa trafila do sadu. Pierwsza sprawa – powolano bieglego lekarza ktory za pomoca mojej dokumentacji medycznej wydał opinie.Druga sprawa – zapadł wyrok uznający zajście za wypadek w pracy. Na wezwanie zabierasz ze sobą cała dokumentacje medyczna. Musisz uzbroic sie w cierpliwośc. Powodzenia

  #1071
  Avatar
  matylda
  Uczestnik

  Przeraża mnie to jak ZUS różnie traktuje takie same zdarzenia. To drugi taki wypadek. Według ZUS-u pierwszy był wypadkiem przy pracy a drugi już nie. A zdarzenia bardzoo podobne. Dziękuję za zainteresowanie i czekam na dalszy rozwój sprawy.

  #1072
  Avatar
  matylda
  Uczestnik

  Jeżeli ma się podstawy to warto walczyć o swoje.
  Jestem po ogłoszeniu wyroku. Sędzia przychylił się do mojej prośby i uznał moje odwołanie. Nakazał zmienić decyzję ZUS-u i uznać mój wypadek za wypadek przy pracy.

  #3780
  Avatar
  DaBOOM
  Uczestnik

  Cześć, dzień dobry wszystkim. Odnośnie tego Zusu to i ja mam pytanie. Jak wygląda sprawa odszkodowania jeżeli byłem w pracy wcześniej niż zwykle i właśnie w tym okresie doszło do wypadku? Normalnie zaczynam pracę o godzinie 7 ale przyjechałem godzinę wcześniej żeby móc wyjść o 14 a nie o 15 jak zawsze. W wypadku miałem stłuczone kolano i 2 szwy bo było też małe rozcięcie na nodze. ZUS nie przyznał odszkodowania bo wtedy nie byłem jeszcze oficjalnie w pracy. Decyzję dostałem w ubiegłym miesiącu i nie wiem czy jest szansa na to odszkodowanie? Dodam że mój pracodawca wiedział że przyjadę wcześniej, taki był warunek żeby mógł wyjść o tej 14. Wydaje mi się że wtedy normalnie byłem w pracy, co o tym państwo myślą? Będę wdzięczny za pomoc.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.