Odmowa wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu po wypadku w-f

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odmowa wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu po wypadku w-f

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Gapcio 5 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #667
  Avatar
  sold
  Uczestnik

  Dzień dobry, na lekcji w-fu miałam wypadek. Zwichnęłam sobie rzepkę. Lekarz powiedział mi, że jest to nawykowe zwichnięcie rzepki kolana lewego, ponieważ miałam taki sam wypadek około 3 lata temu. Dostałam dzisiaj wiadomość od mojego ubezpieczyciela, że nie wypłacą mi odszkodowania. Kiedy miałam ten wypadek 3 lata temu to mój ubezpieczyciel (inny niż teraz) wypłacił mi bez problemu. Tłumaczą się tym, że odniesiony uraz nie spowodował trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czy mogę się odwołać ? Jak to zrobić ?

  #668
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Zanim się odwołasz zażądaj orzeczenia lekarskiego, decyzji i tabel, na podstawie któych orzeczono Twój przypadek.

  #669
  Avatar
  sold
  Uczestnik

  A jakie mam szanse na dostanie tego odszkodowania ?

  #670
  Avatar
  Krebs
  Uczestnik

  To zależy od kilku czynników, m.in. jakie były okoliczności upadku, jaka jest treść orzeczenia lekarskiego, na który punkt powołuje się orzecznik, jaka jest tabela uszczerbku itp.

  #671
  Avatar
  sold
  Uczestnik

  Dziękuję za pomoc

  #2029
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Sold, możesz się odwołać. Musisz jednak poczekać na decyzję ubezpieczyciela, w które pojawi się uzasadnienie takiego stanowiska.
  Odwołując się możesz poprosić o komisję lekarską. Lekarz będzie w stanie ocenić, czy uszczerbek jest trwały. Moim zdaniem charakter urazu na to wskazuje – nawykowe zwichnięcie jest powikłaniem po wcześniejszym urazie i może wciąż nawracać. To jednak może stwierdzić tylko lekarz.

  #2601
  Avatar
  Gapcio
  Uczestnik

  Jestem nauczycielem wf i miałem podobny przypadek przez moje roztargnienie chyba. Po wszystkich lekcjach musiałem rozmontować siatkę i aluminiowe kolumny. Oczywiście są one osadzone w gruncie i po wyjęciu tych słupów zostały dziury, o których zawsze pamiętałem żeby zaślepić. Tego razu byłem okropnie zmęczony i po prostu zapomniałem o nich. Nawet nie zauważyłem tego otworu i po prostu stopa wpadła mi do niego i zwichnąłem sobie kostkę. ZUS wypłacił mi pieniądze ale PZU już nie i tłumaczył się że to moje zaniedbanie się przyczyniło do tego. Najlepsze jest to, że po napisaniu odwołania wycofali się z tych słów, ale stwierdzili że uraz i tak jest zbyt mały żeby kwalifikował się do wypłaty odszkodowania.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.