Kupno samochodu z wypadku od firmy ubezpieczeniowej

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Pojazdy Kupno samochodu z wypadku od firmy ubezpieczeniowej

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 1 miesiąc, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #169
  Avatar
  zbych
  Uczestnik

  Witam, mam do Państwa pytanie. Czy jest możliwość kupna samochodu powypadkowego od firmy ubezpieczeniowej ? Jeśli tak to jak wygląda taki proces sprzedaży.

  #170
  Avatar
  jurku
  Uczestnik

  O ile dobrze wiem to firma ubezpieczeniowa wystawia taki samochód na licytację.

  #171
  Avatar
  nein
  Uczestnik

  Towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają prawa handlować pojazdami ! Robią to jednostki współpracujące z firmami ubezpieczeniowymi lub za pomocą licytacji na aukcjach internetowych, tak jak pisał jurku.

  #172
  Avatar
  zbych
  Uczestnik

  Dzięki za odpowiedź, a czy trzeba mieć firmę recyklingową ?

  #173
  Avatar
  garnek
  Uczestnik

  Według mnie nie. No bo na aukcję może być przecież wystawiony samochód sprawny, ale który został skradziony i przeszedł na własność towarzystwa ubezpieczeniowego zaraz po wypłacie odszkodowania. Taki samochód nie idzie do likwidacji tylko może go kupić osoba prywatna.

  #2002
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Zbych, niektóre firmy ubezpieczeniowe zajmują się samochodami swoich klientów i sprzedają je na specjalistycznych portalach aukcyjnych. Warto jednak zauważyć, że są to samochody, w przypadku których orzeczono szkodę całkowitą. Wobec tego są to samochody bardzo mocno uszkodzone. Aut wystawianych przez TU nie mogą też kupić osoby prywatne. Dostęp do platform aukcyjnych mają tylko TU, warsztaty samochodowe lub firmy handlujące samochodami.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.