Powiedzcie ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Powiedzcie ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 9 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #912
  Avatar
  sosenka
  Uczestnik

  Dzień dobry!! Powiedzcie mi bardzo proszę ile bierze adwokat za sprawę o odszkodowanie? Już niedługo będzie sprawa karna przeciwko człowiekowi który w wyniku wypadku samochodowego zabił mojego brata. Czy mogę wynając prawnika jako pomocnika dla prokuratora ? Ile to będzie kosztowało ? Czy w przypadku wygranej sprawy koszty te ponosze ja czy sprawca wypadku ?

  #913
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Pokrzywdzony może działać jako strona i działać jako oskarżyciel posiłkowy. Adwokat będzie pełnomocnikiem oskarżyciela posiłkowego czyli Pani. Musi Pani jednak najpierw złożyć oświadczenie, że będzie Pani działać w charakterze oskarżyciela. Ceny mogą wahać się w bardzo szerokich granicach w zależności nie tylko od wielkości miasta ale i regionu kraju. Co ważne cena może być uzależniona od skomplikowania sprawy, długości postępowania itp. W przypadku prawomocnego skazania sprawcy śmiertelnego wypadku to wszelkie koszty ponosi oskarżony.

  #914
  Avatar
  sosenka
  Uczestnik

  Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.

  #2126
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Sosenka, dobrze, że zawitałaś na nasze forum, gdzie także staramy się pomóc prawnie.

  Czy mogę wynająć prawnika jako pomocnika dla prokuratora ?

  Tak, jak najbardziej możesz. Rola Twojego adwokata będzie podobna jak prokuratora, ale będziesz też chronił Cię np.: przed nieodpowiednimi pytaniami obrońcy oskarżonego.

  Ile to będzie kosztowało ?

  Niestety, trudno to określić. Koszty adwokata zależą od wielkości miasta, doświadczenia i kwalifikacji prawnika, ale często także od tego, jak sprawa jest trudna i ile może się toczyć.

  Ile to będzie kosztowało ? Czy w przypadku wygranej sprawy koszty te ponosze ja czy sprawca wypadku ?

  Jeżeli sprawca zostanie skazany, to on ponosi koszty Twojego adwokata – a dokładniej jego ubezpieczyciel.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.