Jaka jest odpowiedzialność za samochód zastępczy ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jaka jest odpowiedzialność za samochód zastępczy ?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  okilu 5 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1002
  Avatar
  wolod
  Uczestnik

  Mam pytanie dotyczące samochodu zastępczego. Otrzymałem samochód zastępczy na czas naprawy swojego auta. W czasie przekazania pojazdu podpisałem umowę w której był zapis, że za szkody wyrządzone z mojej winy będę musiał zapłacić karę umowną w wysokości 2000 zł. Niestety trzeciego dnia od dostania tego samochodu w trakcie jazdy otworzyła się maska przednia uszkadzając szybę. Zakład naprawczy wykonał kosztorys naprawy pojazdu na kwotę 5000 zł. Według mnie to bardzo duzo. PZU odmówiło wypłaty odszkodowania Wynajmujący pojazd zastępczy domaga się zapłaty całej kwoty 5000 zł. od mojego zakładu, a mój zakład chce to wymusić ode mnie.
  Ja nie poczuwam sie do winy ponieważ nigdy nie otwierałem pokrywy maski silnika. Jak mam wybrnąć z tej sytuacji ? prosze o pomoc

  #1003
  Avatar
  okilu
  Uczestnik

  Warsztat nie ma prawa warunkować wydania pojazdu po naprawie uregulowaniem należności za uszkodzenie pojazdu zastępczego. Proponuję odebrać auto po naprawie a w przypadku gdyby zakład naprawczy nie zmienił zdania niech rozstrzyga sąd. Gdyby naprawa nie została jeszcze rozpoczęta proponuję wycofać upoważnienie, odebrać pojazd, uregulować nalezność za wynajem i postępować tak jak opisałęm to wcześniej.

  #1004
  Avatar
  ropuch
  Uczestnik

  napisałeś przecież, że Twoja odpowiedzialnosć przy szkodach wynosi do 2000zł….

  #1005
  Avatar
  okilu
  Uczestnik

  Te 2000 zł to by było gdyby nie dostał odmowy a że dostał to warsztat chce wszystko.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.