PZU zgłoszenie wypadku w pracy – czy nie będzie problemów?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy PZU zgłoszenie wypadku w pracy – czy nie będzie problemów?

Tagi: 

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Vindoo 6 godzin, 49 minuty temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1311
  Avatar
  irek77
  Uczestnik

  Chciałbym uzyskać odszkodowanie z PZU, zgłoszenie wypadku w pracy  już nastąpiło. Miałem wypadek podczas pracy. Założyli mi 5 szwów. Aby w pracy otrzymac pelną pensje zgodziłem sie tego nie zgłaszac jako wypadek w pracy. Płace ubezpieczenie w PZU,w zwiazku z tym mam pytanie czy moge zgłosic u ubezpieczyciela mój wypadek jako wypadek w pracy? Czy zakład bedzie miał z tego powodu jakies konsekwencje ?

  #1312
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Dla Twojego ubezpieczyciela nie ma znaczenia gdzie miał miejsce wypadek. Fakt zaistnienia tego zdarzenia w pracy nie ma znaczenia na wysokość odszkodowania. Jego wysokość zależna jest od orzecznika.

  #1313
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Zeby w pracy otrzymac 100% zasilku chorobowego, wypadek musi byc uznany za wypadek przy pracy.
  Nie zglaszajac tego dodatkowo pozbawiles sie prawa do ewentualnego odszkodowania z ZUS.

  #1314
  Avatar
  irek77
  Uczestnik

  Aha czyli Już za pozno zeby zglosic to w ZUSie gdyz mineły dwa tygodnie.Nie zgłaszałem tego do ZUS-u gdyz byłbym pozbawiony premii. Jezeli w PZU zgłosze jako wypadek w pracy pracodawca zostanie o tym fakcie poinformowany przez ubezpieczyciela?

  #1315
  Avatar
  suknia
  Uczestnik

  Według mnie pracodawca nie będzie poinformowany i nie poniesie żadnych konsekwencji.

  #1316
  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Zgłoszenie wypadku przy pracy nie ulega przedwanieniu, można wypadek zgłosić nawet po kilku latach. Ty nie zgłaszasz tego do ZUS-u tylko zgłasza to Twój pracodawca.

  #4152
  Avatar
  100krotka
  Uczestnik

  Dzień dobry

  Mam prośbę do państwa żeby mi wytłumaczyć jedną rzecz. W 2017 roku miałam wypadek w trakcie pracy i jego skutki odczuwam do dzisiaj. Spadły na mnie z regału ciężkie elementy do samochodu jak miałam zmianę na magazynie. Największa z nich uderzyła mnie w tył głowy i szyję. Zostałam zabrana do przychodni, miałam coś z kręgosłupem szyjnym, do tego mdłości, zawroty głowy. Dostałam 3 tygodnie zwolnienia.

  Po powrocie do pracy kierownik zmiany nie chciał nic słyszeć o wypadku przy pracy, byłam już prawie zdrowa i mogłam dalej pracować, za leczenie nie musiałam płacić a w dodatku jak to ujął „mogłam 3 tygodnie odpocząć”. Wiedziałam że ten uraz był bardzo poważny, strasznie się nacierpiałam więc postanowiłam walczyć i zgłosiłam się do dyrektora. Ten również przystał że i tak nic nie dostanę bo to z mojej winy był wypadek bo jedną nogą stanęłam na półce od regału która się zarwała. Od tego czasu już trochę minęło ale czy faktycznie jak wypadek był niby z mojej winy to czy nie dostanę odszkodowania z ZUSU i PZU? Proszę o odpowiedź.

  #4154
  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  No jasne że powinnaś normalnie dostać odszkodowanie. Nie ma na co czekać tylko niech normalnie zgłoszą zdarzenie do wypadku przy pracy i tyle. Tym bardziej że nadal odczuwasz jakieś bóle. Musisz iść do dyrektora i najlepiej pisemnie wszystko zgłosić żebyś miała podkładkę i to z potwierdzeniem odbioru.

  #4156
  Avatar
  100krotka
  Uczestnik

  Zrobiłam wszystko jak pan powiedział ale dyrektor powiedział że nie chce słyszeć o żadnym wypadku i nie przyjął tego pisma. Jeszcze dodał że dużo kłopotów ma ze mną i albo zabiorę się do pracy albo mogę sobie szukać nowej. To co ja mam teraz zrobić? Bo chyba się z nim nie dogadam.

  #4158
  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  Proszę się nie przejmować takimi uwagami bo ma Pani prawo do odszkodowania. Jeżeli nadal są problemy to proszę to zgłosić do inspekcji pracy. Pracodawcy to i tak powinno być obojętne czy zgłosi czy nie zgłosi wypadku w pracy ale dla Pani to przynajmniej są jakieś pieniążki dodatkowe. Chyba że obawia się jakiejś inspekcji czy coś. Także na spokojnie proszę pójść do kierownika czy dyrektora zakładu i zażądać sporządzania protokołu powypadkowego i zgłoszenia wypadku do ZUSU.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.