Jak odzyskać pieniądze za okresowe badania techniczne po kolizji ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jak odzyskać pieniądze za okresowe badania techniczne po kolizji ?

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  gwiazdor 6 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1219
  Avatar
  elstachy
  Uczestnik

  W wyniku kolizji, w której byłem poszkodowany pękła szyba i i lampa.
  Policja zatrzymała dowód i aby go odebrac musiałem przeprowadzić okresowe badania techniczne (koszt 95zł) i dodatkowe badania techniczne – 90zł. Ubezpieczyciel sprawcy pokryje koszty tylko badań dodatkowych…
  Czyli z nie mojej winy jestem w plecy 95zł. Czy jest szansa aby odzyskać te pieniądze ? jak wygląda procedura wpisania nowej daty przeglądu technicznego do dowodu rejestracyjego? Chodzi o to żeby dwa razy nie robić tego samego przeglądu a głównie chodzi o to aby nie płacić. Gdzie muszę się udać ?

  #1220
  Avatar
  gwiazdor
  Uczestnik

  Należy zwrócić się do Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie były przeprowadzone badania, o podstawę przeprowadzenia okresowego badania technicznego. Należy do nich sie zwrócić o zwrot pieniędzy.
  Okresowe badania przeprowadza się tuż przed upływem roku.
  Gdy dowód rejestracyjny zatrzymuje policja, ze względu na to, że pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, kolejnym krokiem jaki podejmie będzie zlecenie dodatkowego badania technicznego. Wiec raczej nie było podstaw w tym przypadku do przeprowadzenia okresowego badania technicznego.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.