Jak odzyskać kwotę samochodu przed wypadkiem ? (szkoda całkowita)

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Jak odzyskać kwotę samochodu przed wypadkiem ? (szkoda całkowita)

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 2 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1456
  Avatar
  gawronis
  Uczestnik

  Pare dni temu uczestniczyłem w kolizji drogowej, w wyniku której mój samochód został mocno uszkodzony. Sprawca ubezpieczony jest w PZU, szkoda likwidowana z jego polisy OC. Po dokonaniu ogledzin przez rzeczoznawcę z PZU szkoda została określona jako całkowita. Wartość pojazdu przed wypadkiem określono na 16 000, wartość szkody TU oszacowało na 10 500, zaś wartość pozostałości na 5 500. Wrak mojego samochodu został wystawiony na aukcję przez PZU, niestety nie znalazł się na niego kupiec. W tej sytuacji zostaję z odszkodowaniem w wysokości 10 500 oraz wrakiem samochodu, na który będę musiał sam znależć kupca. Czy postępowanie TU jest zgodne z prawem skoro szkoda jakiej doznałem nie jest w całości rekompensowana Czy PZU nie powinno w ramach likwidacji tej szkody doprowadzić we własnym zakresie do stanu sprzed wypadku a nie przerzucać na mnie problem zbycia pozostałości? W jaki sposób powinienem postąpic aby odzyskać chociaż kwotę na jaką wyliczono wartość mojego samochodu przed wypadkiem?

  #1457
  Avatar
  gesik
  Uczestnik

  Jest to najczęstszy problem poszkodowanych.
  Niestety sprzedaż wraku nie leży do ubezpieczyciela i tylko od jego dobrej woli zależy czy podejmie starania sprzedaży wraku. Dobrze wesprzeć się opinią niezależnego rzeczoznawcy i jeżeli nie jest sie w stanie sprzedać go w tej cenie to znaczy, że cena nie odpowiada rynkowej. Warto odwołać się od wyceny wraku argumentując to brakiem możliwości sprzedaży. Może to skutkować zwiększeniem wartości wypłaconego odszkodowania.

  #1458
  Avatar
  tymek
  Uczestnik

  Jak długo czeka się na odszkodowanie z PZU ?

  #1459
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  ubezpieczyciel ma 30 dni na likwidację szkody

  #1460
  Avatar
  hyldo
  Uczestnik

  3 tygodnie temu miałem wypadek w Niemczech nie z mojej winy. Sprawcą był kierowca TIRa. Moje auto oglądał rzeczoznawca z PZU, który powiedział że koszt remontu przewyższa wartość auta i jak do tej pory nikt nie poinformował mnie na jaką sumę są szacowane szkody. Auto jest wystawione na aukcję. co mam zrobić?

  #1461
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  najlepiej żądać kosztorysów bo masz prawo znać podstawę wyliczeń odszkodowania. Napisz pismo do ubezpieczyciela w tej sprawie albo zadzwon do nich.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.