Jak napisać odwołanie od decyzji PZU – ręcznie czy w inny sposób ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Jak napisać odwołanie od decyzji PZU – ręcznie czy w inny sposób ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #557
  Avatar
  pierc
  Uczestnik

  Witam, w wyniku wypadku zerwałem więzadło krzyżowe oraz doszło do częściowego zniszczenia łąkotki. Odszkodowanie z PZU wyniosło tylko 3%, ponieważ dokumentacja i wypis ze szpitala był napisany przez lekarzy bardzo źle. Po drugiej artroskopi mój lekarz prowadzący powiedział abym pisał odwołanie bo „to jest śmieszne po prostu”. Dlatego pytam Państwa jak napisać takie odwołanie ?

  #558
  Avatar
  atropa
  Uczestnik

  Na komputerze napisz normalnie, a potem to wydrukuj. Odwołanie to powinno być bardzo szczegółowe. Powinno zawierać takie informacje jak dokłądny opis wypadku, przebieg leczenia, koszty wszelakie itp. Do tego dołącz dokumentację medyczną. Napisz czego tak naprawdę żądasz od PZU.

  #559
  Avatar
  pierc
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedź.

  #560
  Avatar
  pierc
  Uczestnik

  A więc tak… napisałem to odwołanie i przyznali mi tym razem o 5% więcej. Czy mam jeszcze coś więcej z tym zrobić ? Dodam, że od wczoraj kolano mi spuchło, bo pewnie krew tam napłynęła…

  #2003
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Pierc, Twój problem jest bardzo powszechny. Towarzystwa Ubezpieczeniowe bardzo często przyznają zaniżone odszkodowanie, nawet w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Możesz spróbować odwołać się jeszcze raz, ale musisz bardzo dokładnie uzasadnić swoje stanowisko. Możesz na przykład powołać się na pogarszający się stan kolana. Tutaj konieczna jest również dokumentacja medyczna, która potwierdzi rozmiar urazu.

  Warto także domagać się komisji lekarskiej, podczas której lekarz zbada Cię osobiście. Najczęściej bowiem przeprowadzane są tzw. komisje zaoczne. Lekarz tylko na podstawie dokumentów medycznych ustala uszczerbek na zdrowiu, co może nie być wystarczające.

  W ostateczności można także złożyć pozew do sądu.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.