Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania z ZUS?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania z ZUS?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  caroljna 2 dni, 7 godzin temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #475
  Avatar
  kogucik
  Uczestnik

  Czy ktoś powie mi, jakie może być czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania z ZUS ? Jestem już 14 dni od orzeczenia i nadal nie mam pieniędzy na koncie. Czy mam do nich dzwonić i się pytać? Czy jeszcze mają czas na wypłatę?

  #476
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Od wystawienia orzeczenia ZUS ma 14 dni na decyzję. Następnie mają 30 dni (od wydania decyzji) na wypłacenie ustalonego odszkodowania.

  #477
  Avatar
  zgoda
  Uczestnik

  Tak, ZUS ma 30 dni na wypłatę od wydania decyzji. Pozdrawiam

  #3940
  Avatar
  caroljna
  Uczestnik

  dzien dobry

  mam pytanie do jakiegoś prawnika bo mąż miał wypadek w pracy na magazynie, niestety dosyć poważny i do dzisiaj musi jeździć na rehabilitacje ponad 50 km od domu. Dostałam pieniążki do zusu ale nie starcza już na leczenie bo jeden dojazd kosztuje ok. 30 zł a rehabilitacja to już 150 zł za wizytę. Czy mogę jeszcze gdzieś napisać żeby mieć więcej środków na leczenie? Niestety jest nam ciężko kiedy mąż nie pracuje a przecież leczyć się musi

  #3944
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  W sumie to jeżeli wypadek nie był z winy męża to firma powinna mu wypłacić dodatkowe odszkodowanie tak żeby mu starczyło na leczenie. Kwestia tylko co było zapisane w protokole powypadkowym.

  #3946
  Avatar
  caroljna
  Uczestnik

  Powiedzieli że półka się zawaliła ale była dostosowana do tej wagi i to wina producenta jest i gdyby chciał pieniądze to musi do niego pisać a nie do firmy.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.