Ile można czekać na decyzję ?!

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  dorek 9 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1197
  Avatar
  nerwuska
  Uczestnik

  witam, mialam stluczke. Kobieta wymusila pierwszenstwo. minelo 2 miesiace a ja nadal nie wiem co mam robic… Okolo tygodnia temu dostalam informacje, jaka kwote moge uzyskac. mialam telefonicznie potwierdzic, ze sie zgadzam. Dzwonie, a pan mi mowi, ze kwota jeszcze nie jest potwierdzona przez eksperta i trzeba czekac… Ile trzeba czekać na takie cos.. ???

  #1198
  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  „Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie
  pod określonymi warunkami i jeśli ustalenie odpowiedzialności TU albo wysokości odszkodowania nie zależy od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego” Wypłata może nastąpić maksymalnie do 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie, ale wówczas TU powinno Panią zawiadomić na piśmie dlaczego nie może zachować terminu 30 dni, podać przypuszczalny termin podjęcia ostatecznej decyzji, a także wypłacić bezsporną część odszkodowania.

  #1199
  Avatar
  pomi
  Uczestnik

  Jeśli od zgłoszenia szkody minęło już 30 dni, a Pani nie otrzymała od nich żadnego pisma to ubezpieczyciel nie spełnił obowiązku nałożonego na niego przez ustawodawcę. Ma Pani podstawę aby złożyć skargę.

  #1200
  Avatar
  nerwuska
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedzi

  #1201
  Avatar
  dorek
  Uczestnik

  Mam podobną sytuację…Kolizję miałem pod koniec roku, rzeczoznawca dokonał oględzin 03 stycznia i do tej pory nie otrzymałem odszkodowania jak również żadnego pisma od TU. Czy mogę żądać odsetek od ubezpieczyciela?

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.