Ile dostałbym z ZUS-u za wypadek przy pracy ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Ile dostałbym z ZUS-u za wypadek przy pracy ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ksawery55 8 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1452
  Avatar
  ksawery55
  Uczestnik

  mialem wypadek w pracy przed pełnym zarejestrowaniem (wybity bark) mialem 5 tygodni zwolnienia, 3 tygodnie w gipsie i 2 tygodnie rehabilitacji Niemam co liczyc na odszkodowanie z ZUSu ale szef uznal ze cos mi sie nalezy i sam chce mi zaplacic. Ile dostal bym z ZUSu za taki wypadek ?

  #1453
  Avatar
  monia21
  Uczestnik

  4 lata temu moj maż uległ wypadkowi w pracy. nie było to zgłoszone jako wypadek przy pracy. na drugi dzień maz poszedł do lekarza z bólem barku. dostał skierowanie na prześwietlenie i do ortopedy. z prześwietlenia wyszło ze ma zmiany zwyrodnieniowe. ortopeda skierował go na rehabilitacje po której bóle nadal nie ustępowały a były jeszcze gorsze i się nasilały… przebywał na zwolnieniu 180 dni potem rok caly na zasiłku rehabilitacyjnym. w tym czasie przeszedł 3 rehabilitacje. złożył wniosek o rentę ale ZUS uznał ze jest zdolny do pracy. znalazł prace gdzie przepracował jeszcze 2 lata cały czas z silnymi bólami barku .Lekarz ortopeda w tym roku zlecił USG i rezonans magnetyczny po których wynikło poważne uszkodzenie barku zerwanie ścięgna i zerwane mięśnie które zanikały i inne uszkodzenia. dostał skierowanie do specjalisty który stwierdził że bez operacji się nie obejdzie. znowu na zwolnieniu przez 180dni i 6 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym. staralismy się o przedłużenie tego zasiłku ale ZUS odmówił prawa i orzekł ze jest zdolny do pracy Czy w takiej sytuacji będzie mógł dostać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu i co trzeba zrobić ?

  #1454
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Roszczenia z tytułu wypadków przy pracy nie ulegaja przedawnieniu. Należy zgłosić wypadek w podmiocie zatrudniajacym męża 4 lata temu (jeżeli taki istnieje oczywiście)

  #1455
  Avatar
  ksawery55
  Uczestnik

  a jeśli zakład nie istnieje to co wtedy zrobić ?

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.