Ile czasu mam na odwołanie od decyzji komisji lekarskiej ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania PZU Ile czasu mam na odwołanie od decyzji komisji lekarskiej ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1542
  Avatar
  tylusk5
  Uczestnik

  Dostałem listownie po komisji lekarskiej informację o ilości przyznanego mi uszczerbku na zdrowiu w procentach. Kwota wpłynęła na konto. Ile mam czasu na odwołanie się od tej decyzji?

  #1543
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  3 lata od dostania decyzji

  #2042
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  3 lata od dostania decyzji

  Faktycznie, zazwyczaj poszkodowany ma 3 lata na odwołanie się od decyzji ubezpieczyciela. Nie jest to jednak pełna informacja, zwłaszcza w przypadku uszczerbku na zdrowiu.
  Jeżeli bowiem wypadek był wynikiem przestępstwa lub uszczerbek na zdrowiu trwa dłużej niż 7 dni, to poszkodowany może się odwołać się nawet w ciągu 20 lat
  Mogę jeszcze tylko podpowiedzieć, że odwołać się należy pisemnie – najczęściej listownie, choć niektórzy ubezpieczyciele udostępniają e-mail. Należy podać powód odwołania, a także uzasadnić swoje stanowisko. Warto także dołączyć jak najszerszą dokumentację medyczną.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.