Odszkodowanie za uszkodzony bark w wyniku poślizgnięcia się

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Odszkodowanie za uszkodzony bark w wyniku poślizgnięcia się

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #853
  Avatar
  krzyska
  Uczestnik

  Dzień dobry, jestem nauczycielką. Przy wysiadaniu z autobusu poślizgnęłąm się i doznałam uszkodzenia barku. Czy mogę domagać się odszkodowania od PKS-u ? N ajaką kwotę mogę liczyć ?

  #854
  Avatar
  ostr
  Uczestnik

  Jesli chodzi o kwotę odszkodowania to można ją bliżej określić po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną. Na wysokość odszkodowania składa się bowiem, kilka czynników. Nie tylko sam uraz, ale także następstwa jakie wywołał, długość leczenia,dolegliwości jakie są z nim związane.

  #855
  Avatar
  gawron
  Uczestnik

  Samo zgłoszenie szkody z OC autobusu może okazać się w Pani przypadku niewystarczające. Przy tego typu wypadkach trzeba odpowiednio sformułować roszczenie oraz poprzeć je dowodami. Ważne jest w takim przypadku odpowiednie udowodnienie, że firma przewozowa ponosi odpowiedzialność za zdarzenie.

  #856
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Wypadek należy zgłosić do pracodawcy jako wypadek przy pracy. Dzięki temu będzie miała Pani prawo do ubiegania się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS oraz będzie Pani przysługiwał zasiłek chorobowy w wysokości 100 % podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Jeśli chodzi o świadczenia odszkodowawcze z polis dobrowolnych NNW to wnioski należy zgłosić po zakończeniu leczenia, ale przed upływem 3 lat od wypadku.
  Z polisy OC ma Pani prawo do:
  – zadośćuczynienia za krzywdę
  – odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, rehabilitacji itp.

  Proszę więc gromadzić rachunki i faktury za leczenie.

  #2088
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Dzień dobry,
  To, czy może Pani uzyskać odszkodowanie od PKS zależy od tego, w jakich warunkach doszło do wypadku. Jeżeli powierzchnia schodka była wyślizgana lub było mokro, a Pani nie miała możliwości się złapać, np.: barierki – to można tu mówić o odpowiedzialności przewoźnika. O odszkodowanie można zawsze się starać, gdy udaje się wykazać winę lub zaniedbanie przewoźnika.

  Myślę, że warto starać się o odszkodowanie, także powołując się na zasadę ryzyka prowadzenia takiej działalności. To oznacza, że przewoźnik jest odpowiedzialny za swoich pasażerów, a wypadki są możliwym ryzykiem, an które przedsiębiorca się godzi. I za które może wypłacać odszkodowania.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.