Uszkodzona torebka stawowa kostki i wypłata odszkodowania z NNW

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Uszkodzona torebka stawowa kostki i wypłata odszkodowania z NNW

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 godzin, 28 minuty temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1382
  Avatar
  mila9
  Uczestnik

  W marcu skręciłam staw skokowy podczas wf-u. Efekt? Uszkodzona torebka stawowa kostki.  Dnia następnego pojechalam do szpitala. W szpitalu usłyszałam, że mam skręcony staw skokowy i zerwaną torebkę stawową. Dostalam gips na 3 tygodnie. Zalecenia to rehabilitacja i kule. Ubezpieczona jestem grupowo na uczelni. Ubezpieczenie 40zł od NNW na kwotę 300.000zł. Złożyłam wniosek i wszystkie dokumenty. Komisja lekarska trwała ok. pół minuty. Przyznano mi 2% Uważam, że to za mało. Czy jest sens odwolywac sie ?

  #1383
  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Warto sie odwołac. Jeżeli odwołanie do ubezpieczyciela nie pomoże to zostaje skierowanie sprawy na drogę postępowania cywilnego.

  #1384
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Jeśli sprawa dotyczy ubezpieczenia NNW, to kwestię wypłaty świadczenia procentowego uszczerbku regulują ogólne warunki ubezpieczenia, a nie działanie firmy.

  #4201
  Avatar
  Vindoo
  Uczestnik

  Wszystko zależy od warunków umowy ubezpieczenia. Jeżeli masz tam wpisane że np. minimum wynosi 5% za ten uszczerbek to jak najbardziej musisz się odwołać. A jeśli masz jakieś widełki np. 1 – 10% no to też możesz spróbować się odwołać tylko pewnie musisz coś udowodnić że uraz jest bardziej rozległy i przysługuje Ci większy uszczerbek procentowy.

  #4203
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Osobiście bym zostawił temat bo często odszkodowania z takich ubezpieczeń sa wypłacane zgodnie z warunkami umowy. Raczej nie zdarza się żeby ubezpieczyciel złamał zasady ubezpieczenia. Na spokojnie usiądź i sobie przeczytaj te warunki, a w sumie to te tabelkę gdzie masz rozpisane ile % ci się należy za konkretny uraz.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.