Czy taki wzór pisma o odszkodowanie za złamanie jest ok?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wzory dokumentów Czy taki wzór pisma o odszkodowanie za złamanie jest ok?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1060
  Avatar
  pitolito
  Uczestnik

  Czy mój wzór pisma o odszkodowanie za złamanie do zarządcy drogi jest poprawny?

  Niniejszym chciałbym zgłosić, iż w dniu 04.10.2017 około godziny 11 doznałem poważnych urazów związanych z upadkiem na rowerze, w efekcie najechania na głęboką i szeroką dziurę w asfalcie na drodze gminnej …………………
  Poniżej wymieniam obrażenia, których doznałem:
  – stłuczenie głowy,
  – stłuczenie prawego stawu skokowego,
  – stłuczenia prawego ramienia,
  – stłuczenie prawego kolana (które jest po zabiegu artroskopii,
  – liczne obtarcia skóry

  Dla potwierdzenia zaistniałej sytuacji dołączam do pisma zdjęcia drogi. Dodatkowo dołączam kartę informacyjną z pogotowia i szpitala.
  Na miejsce zdarzenia nie była wzywana karetka ani policja, gdyż pod wpływem szoku powypadkowego doszedłem do miejsca zamieszkania z którego po paru godzinach zostałem dowieziony najpierw na pogotowie, a następnie skierowano mnie do szpitala wojewódzkiego
  Moment wypadku widzieli świadkowie i dołączam również ich zaświadczenie potwierdzające fakt mojego wypadku w podanym miejscu drogi gminnej.
  W związku z zaistniałą sytuacją ponoszę koszty niniejszego wydarzenia, jak i obawiam się czy część śladów z wypadku nie pozostanie na zawsze w postaci blizn. Będę zobowiązany za propozycję rozwiązania w tej sprawie, zarówno w zakresie moich kosztów osobowych, jak i przywrócenia podanego miejsca drogi do właściwego stanu, który nie powoduje zagrożenia wypadkiem.

  Z poważaniem

  ………………………………….

  Załączniki:
  1. Karta informacyjna z szpitala i pogotowia
  2. Zaświadczenia świadków
  3. Zdjęcia zgodnie z opisem powyżej.
  4. Faktury związane z leczeniem

  #1061
  Avatar
  usi
  Uczestnik

  W moje ocenie pismo jest słabe (jest to tylko pismo tylko informacyjne.) Należy oszacować szkodę i wnieść o konkretne kwoty odszkodowania i zadośćuczynienia z wnioskiem o ewentualne przekazanie pisma do ubezpieczyciela.

  #1062
  Avatar
  pitolito
  Uczestnik

  Nie wiem jak oszacowac tą kwotę… nigdzie nie ma podanego ile można wynegocjowac przy takich uszkodzeniach…

  #1063
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Może być to kwota np. parędziesiąt czy też kilkadziesiąt tysięcy złotych.

  #3095
  Avatar
  kieroffca
  Uczestnik

  No pisemko ładne ale średnio dotyczy bezpośrednio twojego interesu. Napisz twardo jakie koszty leczenia poniosłeś, czy utraciłeś w związku z tym jakieś dochody i na ile szacujesz szkody osobowe. Tak to wiesz, mogą ci wypłacić 200 zł i tyle będziesz z tego miał. Jeszcze podsuną ci ugodę żebyś czasem później nie mógł wnosić o więcej i tak się skończy to wszystko. Napisz konkretnie o kwotę jakiej oczekujesz, podaj swój numer konta na który mają przelać kasę. Zobacz sobie jak wyglądają wnioski o wypłatę odszkodowania na różnych stronach prawniczych. Chociaż sprawa już ma swoje miesiące i na pewno wszystko się skończyło, daj znać co w końcu wyszło w tej sprawie.

  #3097
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Z tym zadośćuczynieniem możesz problem jak się domyślam. To jest najtrudniejsze bo odszkodowanie to wiesz, masz papiery na to i konkretną kwotę. A zadośćuczynienie to już zależy od wielu nieoficjalnych czynników. Polecam popatrzeć sobie na wyroki sądowe które są dostępne online i zerknąć jakie kwoty zadośćuczynień były przyznawane w podobnych przypadkach jak twój.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.