Czy pęknięty zderzak się naprawia czy wymienia ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Czy pęknięty zderzak się naprawia czy wymienia ?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  balba 9 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #828
  Avatar
  trefl
  Uczestnik

  Witam, uderzylem w psa w wyniku czego uszkodzilem sobie zderzak. Zgłosiłem szkodę z AC i dostałem dzisiaj wycenę.Przyznali mi 300zł na naprawę i malowanie zderzaka. Rok temu też mialem pekniety zderzak i ubezpieczyciel wyplacil mi z OC 900zł (bez żadnej faktury). W protokole było napisane „wymiana zderzaka z powodu pęknięcia”. Czy zderzak pekniety powinien byc naprawiany czy wymieniany ?

  #829
  Avatar
  balba
  Uczestnik

  Pęknięty zderzak musi być wymieniony a nie naprawiany.

  #830
  Avatar
  edwardo
  Uczestnik

  A niby jakie warunki techniczne określają zakaz napraw zderzaków? Jednak co do pytania autora…podczas pierwszej szkody przyznali mu do wymiany. (on jednak wolał posklejać) Teraz zdarzyła się druga szkoda (pękło dokładnie w tym samym miejscu) ślady naprawy są oczywiście widoczne i dlatego kwalifikacja to ponowna naprawa. Jakby poprzednio zderzak wymienił to i teraz dostałby na nowy. Proste

  #831
  Avatar
  balba
  Uczestnik

  Z uszkodzonym zderzakiem jeżdzić nie można (ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg) Po szkodzie, w tym uszkodzeniu zderzaka zawsze trzeba go wymieniać na nowy z powodu o którym pisałam oraz ze względu na przyszłe roszczenia związane ze szkodami komunikacyjnymi.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.