Czy należy się odszkodowanie z ZUS-u za wypadek przy pracy ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania z ZUS Czy należy się odszkodowanie z ZUS-u za wypadek przy pracy ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #614
  Avatar
  mezunio
  Uczestnik

  Witam, moja żona zwichnęła dzisiaj staw kolanowy. Niosąc towar do sklepu poślizgnęła się. Teraz ma nogę w gipsie przez 3 tygodnie. Protokół nie jest jeszcze sporządzony. Czy możemy ubiegać się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u po zakończeniu leczenia ?

  #615
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Tak, o ile wypadek Pana żony zostanie uznany jako wypadek przy pracy.

  #616
  Avatar
  mezunio
  Uczestnik

  Protokół powypadkowy został sporządzony. Ale jak to jest z tym odszkodowaniem. BHPowiec powiedział, że odszkodowanie jest uzależnione od czasu chorowania.

  #617
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Nie jest to protokół powypadkowy tylko zeznania poszkodowanego i świadków o ile tacy byli. Jesli byłby to protokół to żona musiałaby dostać kopię

  #618
  Avatar
  mezunio
  Uczestnik

  Faktycznie, było to zeznanie a nie protokół.

  #2078
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Mezunio, podałeś trochę za mało szczegółów. Ale mimo to może uda mi się pomóc.
  Rozumiem, że zdarzyło się to w pobliżu sklepu w którym żona pracuje i niosąc paczki wykonywała swoje obowiązki? Wówczas można mówić o wypadku przy pracy i odszkodowanie jak najbardziej się należy.Jego wypłata nie jest zależna od czasu zwolnienia lekarskiego. Ale jego wysokość jest uzależniona od tego, jak uraz jest poważny – czyli od procentowego uszczerbku na zdrowiu.
  Skoro żona powiadomiła już pracodawcę i pracownika BHP, to teraz powinien zostać sporządzony protokół wypadku. Pracodawca ma na to 2 tygodnie. Po tym czasie żona powinna otrzymać kopię tego dokumentu. Jeżeli się z nim nie zgadza – można go zakwestionować.
  Protokół następnie, wraz z wnioskiem o odszkodowanie i drukiem ZUS ZLA idzie do ZUS. Przekazuje go pracodawca. Żona zapewne zostanie wezwana na komisję lekarską, a po 30 dniach od jej decyzji zostanie wypłacone odszkodowanie.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.