Czy należy mi się wyższe odszkodowanie od PZU za pobyt w szpitalu ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Czy należy mi się wyższe odszkodowanie od PZU za pobyt w szpitalu ?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1264
  Avatar
  sarka
  Uczestnik

  W roku 2013 przebywałam na oddziale ortopedii przez caly jeden tydzien. Przeszłam zabieg operacyjny kolana. Było to na skutek wypadku w pracy. PZU przyznało mi 400 zł. Dowiedzialam sie ze powinnam otrzymać kwotę dwa razy wyższą. Jak napisać odwołanie ? Około miesiąc temu, lekarz ortopeda po dokładnym badaniu USG stwierdził, że łąkotka zrosła się jedynie częściowo ale nie jest to sprawa operacyjna.
  Po zabiegu PZU przyznało mi 10% utraty zdrowia.
  Czy w sytuacji gdy wystąpiło powikłanie mam prawo o ubieganie się o wyższe odszkodowanie?

  #1265
  Avatar
  brat
  Uczestnik

  nie sposób poradzić bez poznania sprawy. musisz przedstawić argumenty że to Ty masz racje a nie ubezpieczyciel. Jeżeli nastąpiła komplikacja możesz się odwołać

  #1998
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Sarka, jak najbardziej możesz napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Wystarczy tylko, że zbierzesz dokumenty, które potwierdzają, że doszło do komplikacji. Tabele ubezpieczyciela pomogą ustalić Ci właściwą kwotę roszczeń, która musi być zawarta w odwołaniu.


  Domyślam się też, że w związku z leczeniem i rehabilitacją poniosłaś dodatkowe koszta. Możesz złożyć dodatkowy wniosek o zwrot tych kosztów. Musisz jednak dołączyć rachunki i faktury, które potwierdzą wydatki.

  Możesz także starać się o zadośćuczynienie za ból i cierpienie – wówczas również musisz złożyć dodatkowy wniosek. Najczęściej jednak to świadczenie jest znacznie wyższe, niż odszkodowanie.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.