Czy mogę się kąpać po złamaniu podudzia ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Szkody osobowe Czy mogę się kąpać po złamaniu podudzia ?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Baska1985 3 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #933
  Avatar
  Baska1985
  Uczestnik

  Dzień dobry poslizgnęłam się na skarpie. Przyjechało pogotowie, trafiłąm do szpitala i miałam operację. Miałam zlamanie trojkostkowe podudzia prawego z podwichnieciem bocznym w stawie kolanowym. Miałamm stabilizacje wewnętrzną kostki bocznej za pomocą płytki AO i srub AO , oraz przyśrodkowej za pomocą dwóch drutów Kirschnera. Oprócz tego stabilizacja zewnętrzna za pomocą szyny gipsowej podudziowej. Za tydzień mam wizytę u ortopedy (8 tydzień) Czy mogę np dzisiaj odwinąć nogę i wejść do wanny? Chyba nie zaszkodze tej nodze, nie ?

  #934
  Avatar
  ubex
  Uczestnik

  Ja po złamaniu tylko kostki bocznej, miałem zespolenie tytanową płytką i śrubkami…Najpierw 4 tygodnie w gipsie a potemtą szyne co Ty. W czasie dnia ją zdejmowałem i ruswzałęm stawem a na noc zakładałem. Ciesz się że miałaś szybko operację. Po zespoleniu szybciej dochodzi się do siebie. Nalezy noge cwiczyc juz w gipsie, idz do dobrego rehabilitanta. On Ci wszystko powie co i jak.

  #935
  Avatar
  Baska1985
  Uczestnik

  Ale ja nie mam pełnego gipsu, tylko taki połowiczny. Co prawda zmieniam opatrunki co dwa dni ale nie sądziłam, ze mogę go zdejmować w dzień. Psychika mi siadła i świruje, .ale dzisiaj postanowiłam normalnie się wykąpać. Jestem ciekawa czy nic się tam nie rozejdzie…

  #936
  Avatar
  ubex
  Uczestnik

  Nic się nie rozejdzie…spokojnie. Jezeli miałaś podwichniecie musisz uwazac żeby staw był stabilny i ułożenie stopy prawidłowe…znajdz juz teraz dobrego rehabilitanta.

  #937
  Avatar
  Baska1985
  Uczestnik

  Dziękuję Ci za informacje 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.