Czy mogę mieć zatrzymane prawo jazdy ?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  zar 3 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #921
  Avatar
  zar
  Uczestnik

  Witam, mam pewien problem. Mianowicie.. Jechałem sobie samochodem w terenie zabudowym 70 na godzine. Nagle wyjechał mi inny samochód więc musiałem ostro hamować. Jako że było ślisko to wiedziałem że samochód nie wyhamuje i uderzę w ten samochód który wyjechał. Aby tego uniknąc ostro skręciłem w prawo i uderzyłęm w Fiata który stał za tym samochodem który mi wyjechał. Ten który mi wyjechał odjechał jakby nigdy nic. Nikt nie zapamiętał numerów rejestracyjnych. Nikomu nic sie nie stało ale mimo to byłem w szpitalu. Oczywiscie zwolniono mnie ze szpitala bo oprócz stłuczeń nie miałem żadnych dolegliwości. Będąc w szpitalu przyjechała do mnie policja i bardzo chciała abym przyznał się do winy. Potem zabrali mnie na komendę i zatrzymali mi prawo jazdy za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu. Sprawa trafiła do sądu. Czytałęm zeznania świadków i nawet kierowca Fiata mówi jak było czyli że to wszystko przez ten samochód który mi wyjechał. Zatrudniłem adwokata. Kiedyś już miałem zatrzymane prawo jazdy za punkty ale zdałem egzamin i mam je znowu. W czasie wypadku miałem 12 punktów. Jakie jest prawdopodobieństwo, że moje uprawnienia zostaną zatrzymane na jakis okres ?

  #922
  Avatar
  han
  Uczestnik

  Co do okresu zatrzymania uprawnień, to w przypadku skazania Cię wynosi on nie krócej od roku, a w przypadku zarzutu z kodeksu wykroczeń to wynosi on minimum 6 miesiecy. Praktyka jest różna. Mozliwe jest też, że prawo jazdy nie będzie zatrzymane, gdyż w przypadku sprawcy, który nie był pod wpływem alkoholu sąd może, ale nie musi zatrzymywać prawa jazdy.

  #923
  Avatar
  zdrapcia
  Uczestnik

  Twoja historia jako kierowcy źle obrazuje Twój wizerunek dla sądu. Liczą się suche fakty dla sądu. Sąd będzie brał pod uwagę jakim byłeś do tej pory kierowcą. Samochód będący już na skrzyzowaniu miał prawo je opuscic w momencie kiedy będzie to bezpieczny manewr. Nawet jeśli odnajdziesz kierowce tego samochodu to nigdy nie przezucisz nawet czesciowo winy na niego. Wszystko trez zalezy jakiego masz wygadanego adwokata

  #924
  Avatar
  zar
  Uczestnik

  Jutro jestem umówiony z prawnikiem i będziemy rozmawiać, uświadomi mi jak cała sprawa wyglada.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.