Jaka jest definicja nieszczęśliwego wypadku PZU?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Jaka jest definicja nieszczęśliwego wypadku PZU?

Tagi: 

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 3 miesiące, 3 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #685
  Avatar
  morwa
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  Powiedzcie mi Państwo jaka jest definicja nieszczęśliwego wypadku PZU? Niestety mój kochany mąż miał wypadek w pracy. Podczas wykopywania kabla wypadł mu dysk. Na miejscu zdarzenia była karetka. Podali mężowi zastrzyk i kazali iść do lekarza pierwszego kontaktu. Złożyliśmy dokumenty do ZUS i PZU. O dziwo ZUS bez problemu przyznał procent uszczerbku na zdrowiu. PZU odmawia wypłaty odszkodowania bo jak twierdzi, z opinii lekarz orzecznika – neurochirurga wynika, że jest to stan chorobowy nie spowodowany czynnikiem urazowym, do ujawnienia którego doszło podczas wykonywania pracy fizycznej. Mąż nie miał nigdy żadnych problemów z kręgosłupem. Czy powinni go wezwać na komisję lekarską ?

  #686
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Warto w odwołaniu napisać prośbę o przeprowadzenie komisji pośredniej, którą może przeprowadzić towarzystwo ubezpieczeń. Od decyzji TU należy napisać odwołanie. Przed tym należy poprosić o doręczenie orzeczenia lekarza orzecznika, tabeli oraz decyzji.

  #687
  Avatar
  morwa
  Uczestnik

  Czy wyskoczenie dysku podczas wykonywania obowiązków służbowych związanych z pracą fizyczną jest kwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek?

  #688
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Tak, chociaż TU może to czasem inaczej interpretować. Najlepiej zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

  #3686
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  ZUS ma swoich lekarzy orzekających i PZU też ma swoich. Nic dziwnego że są takie rozbiezności. Napisz odwołanie i wniosek o ponowne wezwanie na komisję lekarską.

  #3688
  Avatar
  B.Lebucki
  Uczestnik

  Zaciekawił mnie ten temat bo chyba mam podobny problem. Generalnie to miałem bo do wypadku doszło jakieś z 1,5 roku temu. Cieżko w sumie nazwać to wypadkiem bo jak ocieplałem dom to ześlizgnęła mi się stopa z drabiny i uderzyłem się kolanem o stopień. Byłem u lekarza, kolano strasznie spuchło i praktycznie nie mogłem chodzić 2 tygodnie. Miałem polise na życie i napisałem po tych dwóch tygodniach o wypłatę odszkodowania. Dostałem zwrotkę że taki uraz był wynikiem ujawnienia się choroby a nie że powstał na skutek tego ześlizgnięcia. Nic więcej nie pisałem w tej sprawie, ale chyba powinienem co nie? Jak uważacie?

  #3690
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  No oczywiście. Ma Pan na to 3 lata w sumie. Czyli jako tako na komisję nawet pana nie wzywali, tak? Z samego opisu choroby wywnioskowali że to nastąpiło wskutek choroby a nie wypadku? Najpierw to musiałby Pan napisać wniosek żeby wezwali pana na komisję lekarską. Bez konkretnego badania to tak na prawdę nie mają żadnej podkładki na te swoje stwierdzenia.

  #3692
  Avatar
  B.Lebucki
  Uczestnik

  Dzień dobry. Już odpowiadam. Nie byłem na żadnej komisji i przez ten czas 1,5 roku od wypadku żadnego pisma nie dostałem w tej sprawie. Nigdy nie chorowałem na kolana i wątpię żeby to było wszystko spowodowane akurat jakąś tam chorobą. Kolano miałem opuchniętę, coś stało się z rzepką i ścięgnami i to na pewno nie od choroby żadnej. To mówi pan żeby wniosek pisać? Po takim czasie jak już kolano mam zdrowie to mogą nic nie wykryć i pojadę na marne. Jak pan uważa? Bo chodzi o te koszty, ja dużo nie zarabiam a jechać na darmo to mi się nie opłaca w ogóle.

  #3694
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Jak najbardziej warto pisać odwołanie. Mogą sprawdzić przynajmniej naocznie jak sprawa wygląda i zobaczą czy sa jakieś ślady po owej chorobie.

  #3696
  Avatar
  B.Lebucki
  Uczestnik

  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jutro z samego rana zacznę pisać ten wniosek. Wezmę syna do pomocy żeby jakoś to przedyktował prawidłowo. Orientuje się ktoś z Państwa gdzie takie komisje lekarskie się odbywają? Mieszkam pod Olsztynem i wolałbym gdzieś w tych rejonach sie obracać.

  #3698
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Myślę że nie będzie problemu żeby wysłali Pana na badanie w obrębie miejsca zamieszkania. Wniosek nie musi być skomplikowany. W kilku zdaniach tylko napisać czego dotyczy to pismo i prosta prośba o wyznaczenie terminu na badanie. No i oczywiście dane adresowe, Pana podpis i tyle, żadnych tam prawnych artykułów ani nic.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.