Czy mój wypadek kwalifikuje się jako nieszczęśliwy wypadek ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Czy mój wypadek kwalifikuje się jako nieszczęśliwy wypadek ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  milka 5 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #685
  Avatar
  morwa
  Uczestnik

  Dzień dobry, mój mąż miał wypadek w pracy. Podczas wykopywania kabla wypadł mu dysk. Na miejscu zdarzenia była karetka. Podali mężowi zastrzyk i kazali iść do lekarza pierwszego kontaktu. Złożyliśmy dokumenty do ZUS i PZU. O dziwo ZUS bez problemu przyznał procent uszczerbku na zdrowiu. PZU odmawia wypłaty odszkodowania bo jak twierdzi, z opinii lekarz orzecznika – neurochirurga wynika, że jest to stan chorobowy nie spowodowany czynnikiem urazowym, do ujawnienia którego doszło podczas wykonywania pracy fizycznej. Mąż nie miał nigdy żadnych problemów z kręgosłupem. Czy powinni go wezwać na komisję lekarską ?

  #686
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Warto w odwołaniu napisać prośbę o przeprowadzenie komisji pośredniej, którą może przeprowadzić towarzystwo ubezpieczeń. Od decyzji TU należy napisać odwołanie. Przed tym należy poprosić o doręczenie orzeczenia lekarza orzecznika, tabeli oraz decyzji.

  #687
  Avatar
  morwa
  Uczestnik

  Czy wyskoczenie dysku podczas wykonywania obowiązków służbowych związanych z pracą fizyczną jest kwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek?

  #688
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Tak, chociaż TU może to czasem inaczej interpretować. Najlepiej zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.