Czy jest jeszcze szansa na odwołanie od lekarza orzecznika ?

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Inne przypadki Czy jest jeszcze szansa na odwołanie od lekarza orzecznika ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  piotr19 2 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1524
  Avatar
  sierzant
  Uczestnik

  Odchodząc na emeryturę mundurową, na moją prośbę zostałem skierowany na komisję lekarską, która przyznała mi III grupę inwalidzką bez związku ze służbą. Orzeczenie jest z 1999 r. bo wlasnie wtedy odszedlem na emeryture. Czy są szanse na odwołanie się od od orzeczenia ?

  #1525
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Proszę uzyskać aktualną decyzję o inwalidztwie i od niej się ewentualnie odwoływać

  #1526
  Avatar
  zand
  Uczestnik

  Odchodząc na emeryturę mundurową zostałem skierowany na komisję lekarską, która przyznała mi III grupę inwalidzką na 2 lata. Po dwóch latach ponownie stanąłem na komisjie lekarską, która odebrała mi tą grupę. Czy są szanse na odwołanie się od od orzeczenia ?

  #1527
  Avatar
  milka
  Uczestnik

  Można próbować się odwołać.

  #1803
  Avatar
  piotr19
  Uczestnik

  Czeka Cie dlugaa droga. Ja przez 20 lata miałem orzekana grupę inwalidzką a ponieważ do 2010 roku nie robiłem odwołań więc nie było problemów. W 2010 roku zaczeły się schody. Zaczeły znikać dokumenty, ostanie orzeczenie wydane zostało wogóle bez jakichkolwiek badań. Wszyscy lekarze orzecznicy w godzinach od 8.00 do 15.00 nie sa lekarzami lecz urzednikami nie mającymi pojęcia o sztuce lekarskiej a także o znajomości obowiązującego prawa. praktycznie od stycznia tego roku nie mam aktualnego orzeczenia a ponieważ nie ma orzeczenia wobec czego nie można wydać decyzji od której to dopiero przysługuje prawo zaskarżenia do sądu ubezpieczeń społecznych. Dla nich nie liczy się pacjent i jego stan zdrowia ale wytyczne administracyjne których celem jest nie przyznanie renty.
  Pogarda wobec tych lekarzy to bardzo skromne określenie praktycznie takim lekarzom powinno odbierać się prawo wykonywania zawodu a za działalność powinno się dotkliwie karać.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.