Czy dostanę odszkodowanie za rozciętą rękę ? (wypadek przy pracy)

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Czy dostanę odszkodowanie za rozciętą rękę ? (wypadek przy pracy)

Tagi: 

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1116
  Avatar
  wagerka
  Uczestnik

  Rozciełam sobie ręke. Założono mi 4 szwy. Po upływie 2 tygodni BHPowiec wezwał mnie do zakładu pracy by podpisać protokół. W tym protokole jest napisane coś takiego: „Stwierdza się że wypadek jest wypadkiem przy pracy. Rodzaj wypadku: indywidualny” Dlaczego po wypadku dostałam 80% wynagrodzenia ? Czy jest szansa ze dostane odszkodowanie ?

  #1117
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Wypadek jest wypadiem przy pracy i jesli nie przypisano Ci wyłacznej winy za spowodowanie wypadku, to świadczenie chorobowe powinnas otrzymać 100% podstawy wymiaru. Myśle, że powinnaś zapytać kogoś, od Was, dlaczego masz płacone 80% i poproś o wyrównanie. Z zaświadczeniem o stanie zdrowia pojdź do lekarza. Nastepnie napisz pismo do pracodawcy i poproś o skierowanie do lekarza orzecznika ZUS w celu określenia % uszczerbku na zdrowiu w związku z wypadkiem. Do pisma dołącz Zaświadczenie N9. Pismo złóż w zakładzie pracy najlepiej za potwierdzeniem odbioru.

  #2034
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj, może uda mi się rozwiać Twoje wątpliwości

  Dlaczego po wypadku dostałam 80% wynagrodzenia ?

  Nie musisz się martwić. Gdy sprawa zostanie zgłoszona do ZUS, otrzymasz zasiłek chorobowy w wysokości 100% Twojego przeciętnego wynagrodzenia

  Czy jest szansa ze dostane odszkodowanie ?

  Jak najbardziej jest na to szansa. Musisz tylko swojemu pracodawcy dostarczyć wniosek o odszkodowanie, a także druk N9. Ten musi wypełnić Twój lekarz prowadzący. Następnie wszystkie te dokumenty musisz dostarczyć pracodawcy. Ten musi je przesłać do ZUS. Z pewnością zostaniesz wezwana na komisję lekarską, która dokładnie sprawdzi Twój stan zdrowia. Na podstawie orzeczenia lekarskiego zostanie wydana decyzja, a ZUS wypłaci odszkodowanie.

  Co ważne, odszkodowanie może należeć Ci się także od Twojego pracodawcy – jeżeli to nie ty zawiniłaś wypadkowi.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.