Czy 5% z ZUS-u to mało ?

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #130
  Avatar
  zbyszek
  Uczestnik

  Dzień dobry, uległem wypadkowi w którym miałem złamane dwie kości przedramienia i kości nadgarstka lewej ręki. Chciałbym się dowiedzieć czy procent jaki dostałem od ZUS-u jest adekwatny do obrażeń jakie poniosłem. Czy mogę liczyć na więcej niż 5 % ?

  #131
  Avatar
  Jacek
  Uczestnik

  Polecam sprawdzić sobie tabelę uszczerbku na zdrowiu ZUS. Wynika z niej, że jak najbardziej należy się odwołać.

  #132
  Avatar
  zbyszek
  Uczestnik

  Nie odwoływałem się jednak…Mój znajomy powiedział mi, że jest to całkiem spory procent jak na ZUS XD. Poza tym wątpię czy udałoby mi się wywalczyć większy procent (wiadomo jak to jest z ZUS-em :P)

  #133
  Avatar
  ZEN
  Uczestnik

  Witam, ja bym się odwoływał mimo wszystko. Co Ci szkodzi spróbować ?

  #2016
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Dzień dobry Zbyszku. Jeżeli masz wątpliwości – możesz się odwołać, nawet od decyzji ZUS. Możliwe jest, że ponownie odbędzie się komisja lekarska, na której lekarz dokładnie przebada Ciebie i dostępną dokumentację medyczną.

  Na podstawie Twoich informacji trudno dociec, czy 5% uszczerbku na zdrowiu to wystarczająco. Oprócz samego rodzaju obrażeń ważny jest ich stopień. Na wielkość uszczerbku ma wpływ nawet to, czy lewa ręka jest Twoją dominującą ręką, czy też nie. Na komisji powinieneś dokładnie opisać odczuwane dolegliwości i ich wpływ na Twoje życie. Wówczas jest szansa na wyższe odszkodowanie

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.