Czym jest nawiązka na rzecz poszkodowanego? Dostałem taką po wypadku

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Czym jest nawiązka na rzecz poszkodowanego? Dostałem taką po wypadku

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  karolek 9 miesiące, 1 tydzień temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #697
  Avatar
  igor99
  Uczestnik

  Dzień dobry!

  Prosiłbym o wyjaśnienie czym dokładnie jest nawiązka bo niestety zostałem potrącony na pasach. Sprawa trafiła do sądu bo kierowca nie przyjął mandatu. Prokurator wnioskuje o karę 3 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata i nawiązkę w wysokości 800zł. Tak więc czym dokładnie jest ta nawiązka ? Dodam, że musiałem przejść skomplikowaną operację, aby zespolić złamanie kłykcia piszczeli. Wszystko to było bardzo kosztowne, tak samo jak rehabilitacja. Musiałem również dojeżdżać do rehabilitanta prawie 60 km bo tylko on miał w miarę bliskie terminy przyjęć ale z drugiej strony też sporo kasy sobie życzył za wizytę.

  #698
  Avatar
  opoka
  Uczestnik

  Nawiązka to zadośćuczynienie (kwota pieniężna), którą nakłada sąd na sprawcę wypadku. Jest to wynagrodzenie za krzywdy.

  #699
  Avatar
  larli
  Uczestnik

  Lepiej starać się o odszkodowanie z OC sprawcy, gdyż łatwiej je wywalczyć. Warto trzymać wszystkie faktury i rachunki za leczenie. Jeśli ma Pan ubezpieczenie NNW to może Pan również z tego starać się o wypłatę odszkoodwania.

  #700
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Kwota nawiązki uzależniona jest od sytuacji materialnej sprawcy.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.