Co mam zrobić ?! Sprawca nie przyznaje się do winy…

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Co mam zrobić ?! Sprawca nie przyznaje się do winy…

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #308
  Avatar
  przemek
  Uczestnik

  Pomóżcie mi….mam problem. Byłem uczestnikiem kolizji drogowej nie z mojej winy. Sprawca przyznał się do winy i nie chciał abym wzywał policję i oświadczył, że jego firma ubezpieczeniowa pokryje koszty z jego PZU. Tak więc spisaliśmy oświadczenie. Następnego dnia Pan po oględzinach powiedział, że pieniądze dostanę na konto po około 3 tygodniach. Dzisiaj mija już 5 tydzień i ku mojemu zaskoczeniu dostałem oświadczenie z PZU, w którym oświadczyli, że odszkodowania mi nie wypłacą bo druga strona nie przyznaje się do winy. Mało tego…Sprawca twierdzi, że to ja jestem winny spowodowania tej kolizji. Wbiło mnie to w fotel… Co ja teraz mam zrobić ? Zniszczenia zostały wycenione na niecałe 1000zł. Błagam…pomóżcie.

  #309
  Avatar
  hoh
  Uczestnik

  A masz jakichś świadków, którzy widzieli całe zajście ?

  #310
  Avatar
  przemek
  Uczestnik

  Tak, byli świadkowie, którzy to widzieli.

  #311
  Avatar
  hoh
  Uczestnik

  W takim razie ja bym próbował najpierw w sposób przyjazny czyli powiedz mu że masz świadków no i jego oświadczenie. Powiedz, że nie chcesz kłopotów i nie możesz sobie pozwolić na naprawę pojazdu z własnej kieszeni. Gdyby to nie zaskutkowało, zaznacz, że zgłosisz przeciwko niemu sprawę do sądu.

  #2000
  Avatar
  brat
  Uczestnik

  Najpierw należałoby ustalić kto faktycznie jest winny, bo samo przyznanie się do winy nie oznacza jeszcze, że ten ktoś jest faktycznie winien.
  Jeśli wina jest bezsporna, a sprawca wycofuje się to niestety pozostaje droga sądowa.

  #2063
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Witaj, Przemek, mam nadzieję, że wspólnymi udam nam się rozwiązać Twój problem.
  Faktycznie, jest możliwe, aby sprawca wycofał się z oświadczenia. Musi to jednak właściwie uzasadnić. Najczęściej kierowcy tłumaczą się, że zostali zastraszeni lub podpisali oświadczenie w szoku i nie do końca byli świadomi, jakie czekają ich konsekwencje.
  W takiej sytuacji możesz wciąż zgłosić się się na policję, w której nie tylko opiszesz wypadek, ale także problem ze sprawcą. Policja powinna przeprowadzić dochodzenie, a także oględziny obu aut. Na tej podstawie może ustalić, kto w rzeczywistości spowodował kolizję. Sam ubezpieczyciel również może ustalić okoliczności zdarzenia.
  Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie problemu!

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.