Zespół sudecka a renta za błąd lekarzy

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Wypadki przy pracy Zespół sudecka a renta za błąd lekarzy

Tagi: 

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  ENDrju 4 miesiące, 2 tygodni temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #458
  Avatar
  Mati
  Uczestnik

  W skrócie (chyba) przez błąd lekarski zachorowałem na zespół sudecka a renta z ZUSu została mi przyznana. A dokładnie mówiąc to miałem wypadek w pracy, w wyniku którego złamałem kość strzałkową oraz piszczelową. Mimo że było to złamanie otwarte, nie miałem operacji. Lekarze włożyli nogę w gips. Po miesiącu na wizycie okazało się, że rana już siączy. Gips miałem przez aż 11 miesięcy bo kości nie chciały się zrastać. Wtedy lekarz zdecydował się podać kalcytoninę no i wtedy dopiero kości się zlały. Po ściągnięciu gipsu okazało się, że staw skokowy jest nieruchomy. Był to skutek zbyt długiego przebywania nogi w gipsie. Mam problemy z chodzeniem mimo rehabilitacji. W chwili obecnej jestem na rencie. Czy dostałbym jakieś pieniądze od tego lekarza?

  #459
  Avatar
  bomba
  Uczestnik

  Z tego co napisałeś jest to błąd lekarzy, a mówiąc dokładniej błąd w diagnostyce. Polecam starać się o odszkodowanie jeśli dokumentacja to potwierdza. Szczerze to nawet nie wiem co to jest ten cały zespół sudecka.

  #460
  Avatar
  Mati
  Uczestnik

  Dostałem opinie o tym, że noga zrosła się wadliwie. Czy mogę w takiej sytuacji starać się o odszkodowanie ?

  #461
  Avatar
  bomba
  Uczestnik

  Opinia ta będzie potwierdzeniem roszczenia o odszkodowanie. Niezwłocznie proszę się o nie starać.

  #462
  Avatar
  Mati
  Uczestnik

  Wracam z komisji. Przyznano mi rentę na rok. Na pierwszej komisji dostałem 8% a potem przyznali mi jeszcze 5% za pogorszeniu stanu zdrowia. Czy mogę się odwołać i ubiegać znów o podwyższenie odszkodowania ? Ile procent przysługuje za trwale uszkodzony staw skokowy ?

  #463
  Avatar
  lunrej
  Uczestnik

  Ocena uszczerbku powinna być po zakończonym leczeniu i rehabilitacji. Ustalenie czy jest to stały czy długotrwały uszczerbek następuje na podstawie tabel procentowych. Czy próbowałeś dochodzić odszkodowania również z tytułu złego rozpoznania ?

  #464
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Z tego wszystkiego jasno wynika, że jesteś ofiarą błędu medycznego i z tego tytułu powinieneś dochodzić odszkodowania.

  #3343
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Witam wszystkich, od razu powiem na starcie że dochodzenie świadczeń za błędy medyczne to bardzo skomplikowana sprawa. Nie znam się aż tak dobrze na medycynie i nie wiem czy faktycznie ten przypadek kwalifikuje się jako Zespół Sudecka (wiem że dotyczy kości ale szczegółów nie znam). Jeśli chcesz walczyć o odszkodowanie to najpierw musisz się dowiedzieć kto ma wziąć odpowiedzialność za to, czy szpital, czy lekarz, czy 50/50 bo to nie jest takie proste. Patrząc na opis obrażeń to wydaje mi się że warto zawalczyć, powinieneś dostać te kilkanaście albo nawet parędziesiąt tysięcy złotych zadośćuczynienia. No i chyba lepiej od razu wynająć dobrego prawnika co to poprowadzi bo samemu to ciężka sprawa żebyś coś zdziałał.

  #3345
  Avatar
  ENDrju
  Uczestnik

  Acha i dodam jeszcze przydatne info. Skoro wypadek był w pracy, to być może będziesz miał szansę na uzyskanie świadczeń z polisy oc pracodawcy lub bezpośrednio od zakładu pracy. Kwestia taka z czyjej winy był ten wypadek. Wtedy nie musiałbyś się szarpać z tym błędem medycznym czy ten cały zespół Sudecka tylko starać się o pieniądze z racji samego wypadku.

Wyświetla 1 wpisów z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.