Dostałam tylko 5% za złamaną miednicę…

Odszkodowania powypadkowe forum dla poszkodowanych Odszkodowania komunikacyjne Dostałam tylko 5% za złamaną miednicę…

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Avatar  Ekspert Helpfind.pl 2 miesiące temu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #1498
  Avatar
  jera
  Uczestnik

  Witam, jechałam jako pasażerka w aucie wraz z chłopakiem i kierowcą.
  Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doszło do wypadku. Kierowca nie był pijany ani pod wpływem używek.
  W szoku zbiegłam z miejsca wypadku. Obudziłam się rano w domu, nie mogłam podnieść się z łóżka. Całe prawe udo miałam sine i bardzo mnie bolało. Nad lewym okiem miałam rozciętą skórę. nie pojechałam od razu na pogotowie bo myślałam, że to tylko mocne stłuczenie jednak gdy po 4 dniach nie mogłam nadal się ruszać pojechałam na pogotowie i dowiedziałam się, że mam złamanie gałęzi górnej lewej kości łonowej oraz pęknięcie kości kulszowo-panewkowej. Lekarz kazał leżeć przez okres 7 tygodni bez możliwości wstawania do toalety. Problemem jest również to, że samochód którym jechaliśmy nie należał do kolegi tylko do znajomej jego ojca. Nie chce robić znajomemu kłopotów. Jestem ubezpieczona w szkole i szkoła wyznaczyła mi 500 zł odszkodowania. ( 5 % uszczrbku na zdrowiu). Czy 5 procent to nie jest za mało ?

  #1499
  Avatar
  adwokat
  Uczestnik

  na pierwszy rzut oka wydaje sie że orzeczony uszczerbek na zdrowiu jest zdecydowanie za niski. Należałoby zwrócić się do ubezpieczyciela o nadesłanie orzeczenia lekarskiego wraz z tabelą w oparciu o którą dokonano oceny uszczerbku i przygotować odwołanie. Zadośćuczynienie może Pani otrzymać z ubezpieczenia OC samochodu którym jechaliście, a którego kierowca był sprawcą wypadku. Nie musi Pani wytaczać powództwa cywilnego sprawcy tylko ubezpieczycielowi.

  #1500
  Avatar
  karolek
  Uczestnik

  Odszkodowanie z ubezpieczeń NNW to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego trzeba znać tabelę oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu oraz sumę ubezpieczenia;. Wydaje się, że to za mało ale trzeba znać tabelę oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Proszę likwidować szkodę z polisy OC kierującego pojazdem. Żadnej sprawy cywilnej przeciwko kierującemu nie trzeba zakładać.

  #2106
  Avatar
  Ekspert Helpfind.pl
  Uczestnik

  Jest bardzo możliwe, że ubezpieczyciel zaniżył Twój uszczerbek na zdrowiu. By być pewną musisz jednak poprosić szkołę o OWU. Znajdziesz tam tabelę uszczerbku na zdrowiu, a także kwotę, jaką można uzyskać za każdy procent.
  Jeżeli wciąż będziesz uznawać, że kwota jest za niska, to możesz złożyć odwołanie. Ubezpieczyciel zorganizuje komisję lekarską i zweryfikuje wcześniejszą decyzję ubezpieczyciela.
  Proszę, zastanów się też nad zgłoszeniem do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Piszesz, że nie chcesz mu robić problemów. Najprawdopodobniej jednak już je ma, bo właściciel drugiego uta już zgłosił swoje roszczenia do ubezpieczyciela.

Wyświetla 1 wpisy z $

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.